Sdílet

Tweet

Goodgame Big farm

Co se týče farmařských her, tak má hráč neskutečný výběr. Stačí se jen rozhlédnout a najít si přesně to, co vyhovuje právě našemu stylu. Se svou troškou do mlýna samozřejmě přispěchalo i Goodgame studio, jejichž Big farm se řadí k pochvalovaným kouskům. Hráč se zapojuje do příběhové linky ve chvíli, kdy přebírá otěže od strýčka George. Ten si ani náhodou nehodlá připustit, že je již příliš starý na vedení usedlosti a proto také není dvakrát nadšen s příjezdu nástupce. Musíme tedy velice rychle dokázat, že jsme tohoto postu hodni a bez nějakých větších okolků se pouštíme do setby pšenice. Při čekání na sklizeň se mezitím můžeme pustit do stavby kurníku, zabezpečit zaměstnancům nějaké to ubytování a dozajista neuškodí i nějaká ta okrasná dekorace. Ty v Big farm zajišťují důležitý strategický prvek. Efektivita zaměstnanců je totiž přímo úměrná jejich spokojenosti. Bylo by tedy neodpustitelným hříchem opomenout stavbu dekorací a připravovat se o výtěžnost surovin.

Až do tohoto okamžiku se do jisté míry držíme zavedeného standartu nejedné farmářské hry. Ovšem v těžké konkurenci je zapotřebí přijít s něčím odlišným a tak tu máme nespočet soutěžních klání. De facto každou minutu se můžeme připojit k nějaké té soutěži postavené na principu sklidit v daném časovém intervalu co nejvíce dané suroviny. Po uplynutí časového pásma získají všichni účastníci odměnu odpovídající jejich dosaženého výsledku. Tím interakce nekončí. Stejně jako u My Little Farmies vsází Goodgame Big farm na interakci hráčů. Ti se mohou sdružovat v cecích farmářů, kde společnými silami plní další várku zajímavých úkolů. Za ty samozřejmě členové cechu získávají zajímavé odměny, což jim pomáhá v postupu na vlastní farmě. Ta se pozvolna rozrůstá a krom těch několika hektarů polí máme již i sad, mlýn na zpracování surovin v krmivo a spoustu dalších přidružených budov souvisejících s chodem farmy.

Ovšem s pozvolným nabalováním dalších vylepšení se s této hry stalo něco víc, než jen další farmářská hra. Pro vylepšení příjmu máme možnost znovu otevřít nedaleký důl, vrhnout se do provozování koňských stájí plných dostihových šampionů, pořídit si přístav či letiště. Hráč si zkrátka může být jistý jediným, nebude se nudit, a pokud přeci jen začne mít pocit, že by se mohl propadat do nějakého toho stereotypu, tak mu hra odemkne nějakou novou výzvu. I tuto hru si samozřejmě jde zahrát zcela zdarma přímo v internetovém prohlížeči. Online Big farm se tak může stát další volbou při hledání nenáročné odpočinkové hry se snad nesmrtelným tématem budování vlastní prosperující farmy.

World of Warships

Po úspěchu tankových bitev se ve Wargaming pustili do přenesení dalších bojišť na obrazovky našich monitorů. World of Warships jak již název napovídá nám dává příležitost se stát kapitánem válečné lodě a změřit síly s dalšími hráči na vlnách rozbouřeného moře.

Mahjong zdarma

Mahjong hry se dlouhá staletí hrály pouze v Číně, k jejich rozšíření do celého světa došlo až po značném zlehčení a zpřehlednění pravidel. Tato náročná logická hra pochází ze staré Číny, kde se těšila velké oblibě. K její expanzi do celého světa došlo až v období po první světové válce, kdy se začali objevovat snadnější a rychlejší varianty. Ty si lze zahrát i ve flashové podobě online na internetu.