Sdílet

Tweet

Tipy & Triky pro hru

Hanza

Od 12 levelu může hráč vstoupit do hanzy, jenž mu nabízí další várku zábavy. V hanze každý člen zastává nějaké povolání, které může jednou za 24 hodin změnit. K dispozici je stavitel lodí, zbrojíř, verbíř a hokynář. Ve chvíli, kdy starší nebo konzul navolí obchodní cestu, přichází ke slovu jednotliví členové. Dle cíle cesty hra doporučí parametry pro loď a její výbavu. Nejprve tak stavitel musí zajistit adekvátní loď odpovídající nárokům cesty. Posléze předá žezlo zbrojíři, jehož prací je dostupné střílny vybavit děly. Jakmile je loď připravena musí verbíř zajistit potřebnou posádku, aby následně hokynář nechal nalodit požadovaný náklad. Čím déle hráč dané povolání dělá, tím získá více zkušeností a může loď vybavit lepšími prostředky. Ty jsou rozhodující v určení šancí na návrat. Pokud není loď dostatečně chráněna děly, hrozí riziko střetu s piráty a její potopení. To samé platí i o bytelnosti lodi. Pokud stavitel nedodá loď schopnou urazit potřebnou vzdálenost, roste riziko jejího potopení. Avšak při překonání všech těchto nástrah na hráče hanzy čeká odměna v podobě exotického zboží.

Divy světa

Pozornější hráči si dozajista povšimli kartiček, co dostávají za aktivitu při přihlašování i dalších aktivit. Skládáním dílu karet lze získat zajímavé odměny. Ty jsou rozděleny do několika stupňů, přičemž v tom posledním pátém na hráče čekají divy světa. Ty lze rozdělit do několika kategorií. Kaplička, kočár a náměstí s kašnou výrazně zvyšují body oblíbenosti, čímž přilákají spoustu nových zákazníků. Rybník s úhoři, rybník se pstruhy, rybník s kapry, včelařství, lovecká chata a chatrč hledače lanýžů taktéž zvyšují oblíbenost, navíc je však lze využívat k produkci zboží. Po kliknutí na příslušnou budovu poté stačí akceptovat cenu produkce a počkat si určitý čas. Další kategorii tvoří roh hojnosti. Jeho hlavní devízou je schopnost obdarovat každých 6 hodin hráče 1 až 3 produkty. Posledním divem světa je studna přání. Tu lze využít k získání některého s bonusů. Dle volby umí urychlit rostlinou produkci, zvířecí produkci nebo zvýšit efektivitu všech budov.

Ubytovna

Postavením této budovy si můžeme značně ulehčit práci. Ve chvíli, kdy vlastníme ubytovnu, můžeme si najímat pracovní sílu. K dispozici máme učně nebo pomocníka. Zásadní rozdíl mezi nimi je v měně, v níž obdrží svůj plat. Pomocníci jsou o dost rychlejší, za což si však nechají zaplatit v podobě zlata. A co za to hráč dostane? Pracovní sílu, co se bude starat o chod přiděleného prostoru bez naší asistence. Za zalitá pole, nakrmené zvířectvo či vykonanou práci v budovách samozřejmě dostáváme zkušenostní body, jako by jsme danou akci odklikli sami.

Obchod

Jednotlivé suroviny lze prodávat přes sklad, ovšem při tomto stylu prodeje nedostáváme úplně nejideálnější cenu. Mnohem zajímavější volbou je přímý prodej obchodníkům respektive obyvatelům vesnice. Ve chvíli, kdy dostatečně rozšíříme svou farmu, se na chodnících začnou objevovat obchodníci se svými požadavky na nákup zboží. Při dosažení 11 levelu se hráči otevře další prodejní kanál, tržní stánek. Po jeho postavení na něj stačí kliknout a naplnit jej zbožím. Jednotlivé položky lze ověsit i příslušnou cenovkou, čím lze docílit lepší ceny, než prodejem ze skladu.

Haléře a zlato

Haléře zastávají úlohu běžné herní měny, jíž dostáváme za prodej surovin či plnění úkolů. Za ně si také můžeme pořídit většinu dostupných věcí. Výjimku tvoří jen několik prémiových předmětů, které jsou k dostání jen za zlato. Zlato dále slouží k předčasnému odemykání brzy dostupných předmětů. Zlato v malé míře dostáváme za dokončení levelu, avšak ve velkém ho je zapotřebí pořídit za reálné peníze. Platby lze realizovat bankovním převodem, kreditní kartou, Paypalem, Paysafecard, Skrillem, sms zprávou, Ukash a Clickandbuy.

World of Warships

Po úspěchu tankových bitev se ve Wargaming pustili do přenesení dalších bojišť na obrazovky našich monitorů. World of Warships jak již název napovídá nám dává příležitost se stát kapitánem válečné lodě a změřit síly s dalšími hráči na vlnách rozbouřeného moře.

Mahjong zdarma

Mahjong hry se dlouhá staletí hrály pouze v Číně, k jejich rozšíření do celého světa došlo až po značném zlehčení a zpřehlednění pravidel. Tato náročná logická hra pochází ze staré Číny, kde se těšila velké oblibě. K její expanzi do celého světa došlo až v období po první světové válce, kdy se začali objevovat snadnější a rychlejší varianty. Ty si lze zahrát i ve flashové podobě online na internetu.